Życzę Wam wspaniałych sukcesów w 2021 r.!

Ten rok był wyjątkowo trudny dla nas wszystkich. Osób już prowadzących swoje organizacje pozarządowe oraz tych, którzy zastanawiają się, czy je założyć. Życzę Wam, aby kolejny rok był dla Was łatwiejszy i spokojniejszy oraz pełen sukcesów. W tym artykule pokazuję Wam, na co zwrócić uwagę, aby wasze świąteczne życzenia się spełniły.

Pamiętajcie o ryzyku w podejmowanych działaniach

W grudniu 2020 r. koronawirus nie odpuszcza i mutuje, rząd coś kręci a ok. 47% Polaków boi się powikłań poszczepiennych. Ferie i sezon narciarski są odwołane, a naród zaopatruje się w artykuły pierwszej potrzeby na tegorocznego sylwestra, podczas którego od 19.00 – 6.00 będziemy mieć godzinę policyjną. Nic nie wskazuje na to, aby ta nienormalna sytuacja szybko uległa poprawie.

Życzę Wam, abyście w bezpieczny sposób pozyskali środki na kolejne działania i abyście pamiętali o ryzyku projektowym. Jeżeli nie wiesz, jak się za to zabrać, to przeczytaj ten artykuł:

Zamiast działać i rozwijać się w kolejnym roku możesz również „zawiesić swoje działania” i poczekać na „lepsze czasy”. Co prawda działalności organizacji nie da się zawiesić, ale można znacząco ograniczyć koszty jej działania oraz zminimalizować ryzyko finansowe. Przeczytaj artykuł o tym, jak wprowadzić:

W 2021 r. powinieneś również pomyśleć o tym, jak budować potencjał finansowy Twojej organizacji i gromadzić fundusze tworzące Twój „kapitał żelazny”. Jeżeli sprawisz, że w Twojej organizacji będą środki na pokrycie bieżących kosztów działań to nie będziesz się musiał martwić kolejnymi kryzysami i załamaniami ekonomicznymi. Jeżeli nie wiesz, co to jest kapitał żelazny i jak go założyć, to koniecznie zapoznaj się z tym tekstem 🙂

Trendy na 2021 r.

Wszystkie badania pokazują, że w kolejnym roku utrzyma się trend związany z przeniesieniem większości naszych działań do online oraz z koniecznością wprowadzania pracy zdalnej w organizacjach pozarządowych. W tym artykule opisałam, jakie są podstawowe narzędzia niezbędne w prowadzeniu wirtualnego biura:

Działania online to nie tylko biuro. To również przejście od słowa pisanego do video i audycji radiowych tzw. podkastów. Działania youtuberów i rynek podkastingu w dalszym ciągu się bardzo dynamicznie rozwijają i można założyć, że w 2021 r. ten wzrost nie zostanie zahamowany. Dlatego:

Życzę Wam, abyście otrzymali wymarzoną dotację

Aby Ci się udało otrzymać wymarzone środki dowiedz się, co to są dotacje dla NGO i jakie są ich rodzaje. Tekst pokazuje również, jak pozyskać takie środki na Twoje działania społeczne.

Kolejny tekst o tym, jak pozyskiwać granty na działania dotyczy wyłącznie otwartych konkursów ofert. To specyficzna forma grantów udzielana w oparciu o zapisy ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Co prawda, w przyszłym roku samorządy będą cięły koszty, w tym obniżały środki przeznaczane dla organizacji pozarządowych w ramach otwartych konkursów ofert, ale „kto nie próbuje ten nie ma”.

Jeżeli interesuje Cię skąd biorę informacje o aktualnych konkursach grantowych to zapoznaj się z tym tekstem:

Zanim przeczytasz te wszystkie teksty to pamiętaj, że do:

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *