Gdzie szukać informacji o konkursach grantowych?

Według danych Stowarzyszenia Klon/Jawor w „pozarządówce” najpopularniejszym źródłem finansowania działań są dotacje. W 2018 r. z krajowych środków publicznych korzystało aż 65% organizacji pozarządowych. Jeżeli nie wiesz, gdzie szukać informacji o konkursach grantowych to zapraszam do lektury tego krótkiego tekstu.

ngo.pl

Najważniejszym polskim portalem zawierającym większość niezbędnych informacji dla organizacji pozarządowych jest ngo.pl. Ten portal powinna znać i regularnie odwiedzać każda osoba prowadząca non-governmental organisation, w skrócie NGO.

Sama strona główna ngo.pl często się zmienia i, dla mnie osobiście, jest mało czytelna. Jednak regularnie korzystam na niej z 3 funkcjonalności:

  1. Spisu organizacji, w którym sprawdzam dane swoich i innych organizacji pozarządowych. Pracując ze spisem organizacji dbam również o to, aby na bieżąco aktualizować dane moich organizacji.
  2. Newslettera, który jest dostarczany 2 razy w tygodniu. Aby zapisać się do newslettera trzeba mieć konto na portalu, w którym jest zaznaczona chęć otrzymywania wiadomości. Newslettery dostarczają mi wszystkie istotne dla mnie informacje: aktualne artykuły, ogłoszenia o konkurach grantowych i o zapisach na sektorowe wydarzenia. Konto pozawala również na dodawanie swoich wydarzeń i artykułów.
  3. Zakładki z aktualnymi ogłoszeniami o konkursach grantowych. Na tej stronie można przeszukiwać konkursy pod względem tematycznym, grupy docelowej, obszaru realizacji, itp.

Podsumowując, każda osoba aktywnie prowadząca organizację pozarządową powinna regularnie korzystać z tego portalu i mieć na nim swoje konto. Jeżeli ciągle go nie masz załóż je już dzisiaj.

Konkursy dla NGO, czyli zawsze aktualny kalendarz z wpisami o konkursach grantowych

Konkursy dla NGO to blog i funpage na FB, które są prowadzone od ponad 9 lat przez grupę znajomych. Sam blog jest bardzo rzadko aktualizowany, ale nie artykuły są w nim najważniejsze. Najciekawszą częścią bloga jest kalendarz konkursów dotacyjnych, który znajduje się na dole strony głównej bloga.

Kalendarz jest prowadzony w google i chronologicznie porządkuje terminy naborów. Po kliknięciu w informację o konkursie wyświetlają się główne informacje oraz link do ogłoszenia o naborze. Ten kalendarz jest bezcennym źródłem informacji o konkursach i jest bardzo czytelny.

o konkursach grantowych

Strona na FB jest również nieocenionym źródłem wiedzy o tym, co „w trawie piszczy” w funduszach. Warto ją polubić i zapisać się do grup tematycznych prowadzonych przez Konkursy dla NGO. W grupach można zadać każde pytanie i uzyskać kompetentną odpowiedź.

Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Ci szybko odnaleźć interesujący Cię konkurs. A jeżeli nie wiesz jak się zabrać za pisanie wniosku, to koniecznie musisz przeczytać cały cykl artykułów poświęconych temu tematowi 🙂

Przeczytaj też:

  1. Niewybaczalne błędy piszących projekt
  2. Dotacje dla NGO
  3. 3 rzeczy, których nie wiedziałeś o trybie małych grantów
  4. Jak długo trwa ocena wniosku o dofinansowanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *