6 najlepszych polskich źródeł informacji o fundraisingu

„Fundraising” w ostatnich czasach stał się szalenie modnym słowem. Wielu społeczników od lat finansujących swoje działania z projektów ma dość „grantozy”. Te osoby marzą o tym, aby za pomocą fundraisingu prowadzić „niezależną organizację”. Jeżeli po wpisaniu w google wyskakują ci oferty szkoleń fundraisingowych za „miliony złotych” to zapoznaj się najpierw z tymi darmowymi i kompetentnymi źródłami informacji o fundraisingu.

Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu

Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu jest jedną ze starszych organizacji wspierających rozwój fundraisingu w naszym kraju. Od jakiegoś czasu, Stowarzyszenie skupia się na tym, aby sprzedawać swoją wiedzę w formie szkoleń, doradztwa i płatnych usług fundraisingowych. Na ich stronie nie ma aktualnych informacji o fundraisingu i darmowych – blogowych treści. Jest za to na niej coś, co kilka lat temu otworzyło mi oczy, na moje myślenie o fundraisingu.

Fundraising – teoria i praktyka” to wydany w 2015 roku podręcznik fundraisingu, który stanowi pracę zbiorową członków PSF pod redakcją Jerzego Miki. Publikacja jest fenomenalna i zawiera teorię fundraisingu, praktyczne porady oraz masę przydatnych dokumentów. Możesz pobrać ją za darmo ze strony Stowarzyszenia i zacząć od jej lektury swoją przygodę z fundraisingiem.

Komplet informacji o fundraisingu na ngo.pl

Ngo.pl nie muszę Ci przedstawiać. To najlepszy portal z kompleksowymi informacjami niezbędnymi w prowadzeniu organizacji pozarządowej. Ich dział poradników jest świetny. Sam tekst o fundraisingu zawiera wszystkie niezbędne informacje w jednym artykule podzielonym na merytoryczne podrozdziały. Gorąco polecam!.

Kursy fundraisingu na platformie Kursodrom

Kursodrom zawiera dużo różnych ciekawych i nieodpłatnych dla osób z organizacji kursów. Na platformie znajdziecie kilkanaście nagrań z webinariów i kursów poświęconych fundraisingowi. Te materiały mają różny poziom i są kierowane do osób o różnym poziomie wiedzy. Na pewno znajdziesz wśród nich coś dla Ciebie, co sprawi, że będziesz lepszym fundraiserem!

Bank wiedzy Instytutu Spraw Obywatelskich

Bank wiedzy INSPRO to efekt realizowanego przez nich kilka lat temu projektu z PROO. Na stronie banku wiedzy znajduje się kilka ciekawych tekstów, niezwiązanych z fundraisingiem i kilka naprawdę wartościowych informacji o fundraisingu. Są to treściwe publikacje: „ABC fundraisingu – czyli jak zacząć i kontynuować”, „Prośba o wsparcie” oraz „Fundraising na skróty”. Koniecznie powinieneś przeczytać te teksty i wdrożyć w życie proponowane zalecenia :).

Nagranie pt.: Fundraising dla początkujących Stowarzyszenia BORIS

Stowarzyszenie BORIS od lat działa na rzecz rozwoju sektora organizacji pozarządowych w całej Polsce. BORIS w Warszawie współprowadzi Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji, które w 2016 zrealizowało webinarium o fundraisingu. Proponowane nagranie trwa godzinę, ale jest szalenie inspirujące 🙂

Blog Instytutu Fundraisingu

Blog Instytutu Fundraisingu to masa przydatnych informacji o fundraisingu, które są niestety poszatkowane na wiele krótkich artykułów. „Przeklikanie” się przez kilkadziesiąt wpisów jest czasochłonne. Czas trzeba również poświęcić na „odsianie” informacji marketingowych od wartościowej „merytoryki”. Warto dodać, że blog ma czasy najwyższej aktywności już za sobą. Obecnie jest rzadko aktualizowany, ale przedstawione na nim treści są ciągle aktualne.

Warto zajrzeć na tego bloga, gdyż znalazłam na ich stronie kilka nowych informacji, które mnie zainspirowały.

Materiały Armiger

Armiger to nowa spółka z o.o., którą założyły osoby od lat zajmujące się fundraisingiem. Jej głównym celem działania jest odpłatne wsparcie organizacji społecznych w prowadzeniu przez nie fundraisingu. Jednak na ich stronie www i FB znajdziesz sporo przydatnych informacji. M.in. dowiesz się o organizowanych przez nich bezpłatnych webinariach i spotkaniach poświęconych fundraisingowi.

Przeczytaj również:

  1. Jak bezpiecznie pozyskać środki na działalność w 2021 r.?
  2. Co to jest kapitał żelazny i jak można go założyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *