Dlaczego warto zarejestrować organizację w TechSoup Polska.

TechSoup Polska to bardzo ciekawa instytucja, która pomaga w bieżących działaniach polskich organizacji pozarządowych. Co prawda, TechSoup nie daje dotacji na działania. To jest instytucja – pośrednik, która pomaga w uzyskaniu zniżek na aplikacje i programy. Dodatkowo za pomocą ich strony można w dobrej cenie zakupić świetny poleasingowy sprzęt.

Logika działania TechSoup jest prosta – rejestrujesz się na platformie, a potem kupujesz wybrane produkty. Za nie otrzymujesz fakturę za zakup lub fakturę marżową. Kupowałam u nich, kilka rzeczy, które potem rozliczałam w projektach i nigdy nie było z tego powodu żadnych problemów 🙂

Najciekawsze w ofercie TechSoup Polska

Do niedawna najczęściej w TechSoup kupowałam Microsoft Office i Windows. Niestety po zmianie polityki cenowej Microsoft Office dla organizacji pozarządowych z 2022 r. te produkty nie są już tak atrakcyjne, jak kiedyś. Obecnie, miłośnicy Office w wersji online mogą

W dalszym ciągu bardzo atrakcyjne oferty dla organizacji pozarządowych to:

  • Goggle for non-profit. Aby zgłosić się do programu Google for non-profit musisz zarejestrować swoją organizację w TechSoup Polska i otrzymać token kwalifikacji. Ta usługa jest jedną z fajniejszych – oprócz dostępu do całego pakietu Google w wersji pro, dostajesz 30GB miejsca na dane i nieskończoną ilość możliwych do założenia maili. O darmowych, lub prawie darmowych mailach pisałam w tym tekście.
  • Microsoft Office 365, który od zeszłego roku działa w stylu Google. Tj. w darmowej wersji dla NGO możesz korzystać z plików i programów w chmurze. Opcja z dostępem do Word „na komputerze” jest płatna i wynosi od ok. 4$ za użytkownika miesięcznie. Decyzja o tym, czy wybierzesz Google, czy Microsoft jest decyzją opartą o preferencje związane z wyborem marki i o przyzwyczajenia. Jeżeli zdecydujesz, że potrzebujesz Word na komputerze, wtedy powinieneś zapłacić za usługę.
  • system operacyjny Windows PRO za 76,00 zł brutto. Dzięki takiej cenie możesz kupić lepszy komputer bez systemu i zainstalować na nim swój system. Jest to pomysł na zaoszczędzenie ok. 200 zł przez zaawansowanych użytkowników komputerów. Samo wgranie sytemu nie jest bowiem problemem. Największym wyzwaniem jest dogranie sterowników np. do karty graficznej, monitora, itp. do laptopa w zależności od zakupionego modelu sprzętu;
  • Office Standard dla pracowni komputerowych w cenie 170 zł/ stanowisko.
  • Program do prowadzenia księgowości Lefthand za 1392 zł z dożywotnią gwarancją i wsparciem technicznym przez 12 miesięcy. Taki zakup oznacza, że licencję na program będziemy mieć bezterminowo, jednak w przypadku wprowadzenia zmian w systemie podatkowym po zakończeniu wsparcia technicznego, nie otrzymamy niezbędnych aktualizacji. Koszt aktualizacji to ok. 400 zł rocznie.

Nie dla wszystkich, ale w dalszym ciągu ciekawe 🙂

Dodatkowo, organizacje, które zatrudniają grafików i regularnie korzystają z pakietu Adobe mogą wykupić zniżkę na zakup usługi w Adobe. W ten sposób za 24 zł/ rok otrzymujemy 60% rabatu w Adobe na zakup całego pakietu w ciągu pierwszego roku od rejestracji. Oznacza to, że podmioty, które kupują 1 produkt nie będą zadowolone z tej usługi. Jednak instytucje korzystające z większej ilości produktów – już tak.

Z innych ciekawych produktów w TechSoup Polska można kupić zniżki na Autenti – program do podpisywania dokumentów i GetResponse – do prowadzenia mailingów i webinariów.

Oferta edukacyjna

Oprócz wsparcia technologicznego, które ze względu na decyzje firm oferujących konkretne usługi, nie są już tak atrakcyjne, TechSoup pomaga też w instalacji konkretnych rozwiązań. Chodzi głównie o transfer mailingu do Office 365 lub Google. Dodatkowo TechSoup Polska przeprowadza audyty cyfrowe organizacji i organizuje różne kursy i szkolenia.

Instrukcję Rejestracji w TechSoup znajdziesz w kolejnym artykule.

Przeczytaj też tekst o tym, jak wykorzystać narzędzia Office i Google w monitoringu finansowym projektów. Możesz też je wykorzystać w prowadzeniu uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *