Rok w organizacji pozarządowej – o głównych obowiązkach

Ten artykuł będzie podlegał stałej modyfikacji, gdyż będzie powstawał cały 2024 r. Będzie on zbiorem linków do nagrań mówiących o tym, jakie są główne obowiązki w każdym miesiącu działalności. Dowiedz się, jak wygląda rok w organizacji pozarządowej, aby… cały rok mieć spokojny.

Rok w organizacji

Styczeń

Styczeń to miesiąc sprawozdań i początku walk z urzędem skarbowym w sprawie rozliczeń podatkowych. Jest to też jedyny miesiąc, w którym możemy zgłosić chęć prowadzenia księgowości w formie uproszczonej.

Przesłuchaj całego odcinka podcastu i przeczytaj więcej o tym, czym jest uproszczona ewidencja przychodów i kosztów.

Luty

W lutym osoby z blisko 40% NGO współpracujących z osobami fizycznymi dzielnie zajmują się dystrybucją PIT. Jako zarządy odpowiadamy, aby do końca lutego każda z współpracujących osób taki dokument od nas otrzymała. Dodatkowo osoba musi potwierdzić odbiór dokumentu. Innych poważnych obowiązków nie ma, więc posłuchaj, co jeszcze Cię może spotkać w lutym lub jakie działania możesz zaplanować…

Marzec

Marzec to miesiąc sprawozdań. I od tego nie da się uciec. Posłuchaj odcinka ogólnego o sprawozdawczości i o tym, jakie elementy wchodzą w skład sprawozdań finansowych przygotowywanych przez organizację pozarządową.

Kwiecień

Maj

Czerwiec 🙂

W #71 omawiam to, co organizacje pozarządowe muszą zrobić w czerwcu. Bo, jak wiecie czerwiec to nie tylko czas wakacji, ale także ostateczny termin zatwierdzenia sprawozdań finansowych. 🤢
Dodatkowo, w tym roku, trzeba ogarnąć temat tzw. „ustawy Kamilka”. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *